avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Contor cuvinte_PRET?!
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Contor cuvinte_PRET?!

Imi poate spune cineva cum se calculeaza/tarifeaza pretul in functie de contorul de cuvinte? As vrea sa aflu ce taxa voi avea de platit pt. treaba asta la Reg. Com? Presupun ca pt. orice act (pt. care se cere asta) se calculeaza la fel pretul!
PS: nu cer cum se realizeaza acest contor-e simplu! Ci pret!!

Multumesc anticipat pt. raspuns!
Cel mai recent răspuns: Laura Ciobeica , moderator 13:55, 2 Decembrie 2011
Contorul de cuvinte este anexa la hotarare. Pentru acesta nu platiti niciun tarif ci pt publicarea hotararii in M.O.
Costul publicarii in M.O se calculeaza in functie de nr. de caractere. Daca nu ma insel pana in 2500 de caractere este 100 lei. Ce depaseste se plateste separat.
Cel mai bine intrebati la Reg. Com.
Multumesc frumos!! In sfarsit...m-am lamurit!! :yeah: Multumesc mult!
claudia_d a scris:

Imi poate spune cineva cum se calculeaza/tarifeaza pretul in functie de contorul de cuvinte? As vrea sa aflu ce taxa voi avea de platit pt. treaba asta la Reg. Com? Presupun ca pt. orice act (pt. care se cere asta) se calculeaza la fel pretul!
PS: nu cer cum se realizeaza acest contor-e simplu! Ci pret!!
Multumesc anticipat pt. raspuns!


Taxele si tarifele pentru operaţiunile efectuate de Oficiul National al Registrului Cometului si oficiile registrului comertului de pe langa tribunale sunt stabilite prin legi si le puteti consulta aici:
[ link extern ]
Un exemplu: publicarea anumitor acte se vor taxa cu un tarif de 31,5 lei/pag. manuscris iar a altor tipuri de acte cu 104 lei/pag. manuscris (pagina se considera cu 2000 de caractere).
In functie de tipul actului dvs. veti gasi tariful afisat la linkul indicat.
L.C.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punct de lucru-registrul comertului Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA Vreau sa imi infiintez un punct de lucru in Bucuresti. As vrea sa stiu ce documente trebuie intocmite si tarifele. (vezi toată discuția)
Desfiintare societate comerciala cu raspundere limitata geobarus geobarus Sunt asociat unic al unei societati comercuale cu raspundere limitata, obiectul de activitate fiind in domeniul comertului. Datorita crizei economice ... (vezi toată discuția)
Hotarare aga pentru retragere administrator si schimbare de nume Valentina_D Valentina_D Buna ziua, Imi puteti spune, va rog, cum trebuie sa fie facuta hotararea AGA in cazul in care unul dintre asociati isi schimba numele prin casatorie si ... (vezi toată discuția)