Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitie directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitie directa

Va rog sa-mi precizati daca achizitia directa de produse de la o firma straina se poate face doar in baza unei comenzi fara a avea la baza un contract?
Pe aceasta tema OUG 34 nu face distinctie intre firme straine si romanesti.
Achizitia directa se face pe baza de document justificativ, respectiv comanda si factura, contract, etc., si cu respectarea art.19