avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... ANPC
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

ANPC

Buna ziua,

Am o firma care a lansat deja site-ul (un magazin virtual), inclusiv optiunea de abonare la newsletter. Deja s-au facut cateva cumparaturi si unii clienti sau vizitatori s-au abonat deja la newsletter. Intre timp am aflat ca trebuie sa transmit acel formular ANPC pentru inregistrarea ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal.
Intrebarea mea este: daca transmit acum acel formular sunt pasibil de amenda?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Colectarea și prelucrarea datelor cu caracter personal în cazul ong-urilor Tallulah Tallulah Bună ziua, În ciuda cercetărilor făcute, nu am reușit să mă lămuresc în totalitate în ceea ce privește aceste aspecte, v-aș fi recunoscătoare ... (vezi toată discuția)
Intrebare gdpr aclara aclara M-am confruntat recent cu mai multe situatii de prelucrare abuziva a datelor mele personale (incalcare GDPR) si am fost sfatuita sa depun plangeri pe site-ul ... (vezi toată discuția)
Gdpr - ce înseamnă operator de date cu caracter personal? suntem ... toma necredinciosul toma necredinciosul GDPR - Ce înseamnă operator de date cu caracter personal? Suntem o firma care are contracte de colaborare cu alte cateva zeci de srl-uri, deci ,,datele ... (vezi toată discuția)