avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... consecinte la incetarea platilor unui credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

consecinte la incetarea platilor unui credit

buna ziua,as dori sa-mi spuneti si mie ce pot executa o firma de recuperari ptr. un rest de 4.500 RON ramas neachitat la banca din 2004,la un credit de nevoi personale.Mentionez ca creditul are un girant iar eu am schimbat in 2004 si domiciliul si locul de munca si nu am primit pana acum nici o instiintare pe aceasta problema nici de la banca nici de la vreo firma de recuperari.
Cel mai recent răspuns: Flavius1984 , utilizator 23:17, 8 Decembrie 2011
Este prescrisa daca nu ati mai achitat creditul din 2004, exceptie doar daca ai mai achitat ceva intre timp.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie girant de la societate recuperari creante ifti1967 ifti1967 O cunostinta de- a mea, la care sunt girant, nu si-a achitat creditul de nevoi personale la Banca Raiffeisen, banca a cesionat debitul firmei de recuperari EOS ... (vezi toată discuția)
Termen de prescriptie pentru credit bancar ifti1967 ifti1967 Buna ziua, Am primit, in februarie 2010, o notificare de executare silita de la o firma de recuperari ptr un credit neachitat integral de titular, eu avand ... (vezi toată discuția)
Girant somat de firma de recuperari ifti1967 ifti1967 Buna ziua! Rog sprijin urgent la o situatie disperata in care ma aflu. In 2004 am girat o persoana ptr un credit de 4500 euro ptr o perioada de 5 ani. In ... (vezi toată discuția)