Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De cand se platese al treisprezecelea salariu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De cand se platese al treisprezecelea salariu?

Buna ziua.Imi puteti spune de cand pana cand s-a platit al treisprezecelea salariu?.Multumesc Dragos
Cam din 1991 pana in 2010. Aceasta problematica a fost reglemantata mai ales pentru bugetari.
Conform unei declaratii de presa a d-lui Emil Boc: "Nu se va acorda al 13-lea salariu in 2011".
Mentionez ca in sectorul privat, acordarea acestui tip de salar nu a disparut.
Cf. cu legea 329/2009 nici in 2010 nu s-a platit al 13 lea salariu.