avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De cand se platese al treisprezecelea salariu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De cand se platese al treisprezecelea salariu?

Buna ziua.Imi puteti spune de cand pana cand s-a platit al treisprezecelea salariu?.Multumesc Dragos
Cel mai recent răspuns: stelarman , utilizator 18:00, 10 Decembrie 2011
Cam din 1991 pana in 2010. Aceasta problematica a fost reglemantata mai ales pentru bugetari.
Conform unei declaratii de presa a d-lui Emil Boc: "Nu se va acorda al 13-lea salariu in 2011".
Mentionez ca in sectorul privat, acordarea acestui tip de salar nu a disparut.
Cf. cu legea 329/2009 nici in 2010 nu s-a platit al 13 lea salariu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se mai acorda cel de al 13 salariu pentru 2010 in 2011? flaviutzza flaviutzza buna ziua. Am si eu o intrebare sunt bugetara si as dori sa stiu, daca se mai acorda cel de al 13 salariu pentru 2010 ? multumesc (vezi toată discuția)
Despre al 13-lea salariu inapopescu24 inapopescu24 As dori sa stiu sa stiu daca se mai acorda al 13/lea salariu in acest an scolar si de cand trebuia sa se acorde (vezi toată discuția)
Al 13 salariu cistigat in instanta Aura Pop Aura Pop Buna ziua Lucrez la o primarie si am inteles ca se cistiga in instanat al 13 lea salariu pe utimii 3 ani , eu stiu ca din 2009 nu am mai ... (vezi toată discuția)