Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... scutire ipozit veteran de razboi
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

scutire ipozit veteran de razboi

Varog lamuriti-ma!Bunicul meu este veteran de razboi,si potrivit legii este scutit de plata impozitului pe teren.Scutirea se face in baza unor documente ce trebuiesc depuse.Problema este ca bunicul nu a depus actele in anii2008si2009fiind plecat din localitate.Pt.anii 2010si2011 a depus actele si este scutit de plata impozitului.In baza actelor nu este scutit si pt. anii din urma, sau trebuie sa plateasca inclusiv majorarile?
Trebuie sa depuneti actele la fiecare inceput de an pentru a beneficia de scutire. Altfel nu se accepta.