Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA achizitie intracomunitara de servicii
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

achizitie intracomunitara de servicii

Buna ziua,

Am o firma neplatitoare de tva care are ca obiect de activitate activitati de realizare soft la comanda. Doresc sa fac o achizitie intracomunitara de servicii din Franta (cumpararea unui domeniu internet pentru care se plateste a taxa anuala). In acest caz trebuie sa ma inregistrez ca platitor de tva? Trebuie sa ma inregistrez in ROI? Ce declaratii trebuie sa depun pentru aceasta achizitie? Trebuie sa platesc tva in Romania?
unde anume in 301? ca vad ca sunt numai rubrici pentru achizitii intracomunitare.
la sectiunea 4