Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... plata cass
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

plata cass

am infiintat un pf in 2004 iar la infiintare nimeni ni mi`a spus ca trebuie sa inchei un contract cu casa de sanatate prin 2008 am mers sa vad daca daca trebuie platit la cass si in urma discutiile mi s`a calculat cu tot cu majorari undeva la 1000 roni.am platit atunci 300 roni si prin 2010 inca vreo 600 roni.in octombrie 2010 am primit o somatie de la cass cu suma de 2346 din care 1348 contributie si 998 majorari despre penalitati nu scrie nimic.am fost la inceputul lunii la cass sa vad daca se sterg majorarile conform legii care taie aceste majorari si mi s`a spus ca la cass nu este valabila aceasta prevedere.va rog sa`mi spuneti daca beneficiez de vreo facilitate si ce ar sa mi se stearga ;penalitatile sau majorarile de intarziere?
eleonor, utilizator