Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare incepand cu data de 01.01.2012
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare incepand cu data de 01.01.2012

Buna. Am si eu o intrebare. Trebuie sa fac o angajare incepand cu data de 01.01.2012. revisalul trebuie sa-l transmit cu o zi inainte de inceperea activitatii adica 31.12.2011. Stie cineva se poate prelua tinand cont ca in aceasta perioada nu se prea lucreaza pe nicaieri.Multumesc pentru ajutor.
Tinand cont ca 31 dec. este zi nelucratoare va recomand sa-l transmiteti in 30. Sunt sigur ca in 30 va fi cineva sa-l preia.
A fost declarata data de 31 dec. ca zi nelucratoare?
Transmiteti online, sistemul informatic asteapta sa-l preia.
Daca transmiterea o faceti on-line, calculatoarele si Internetul lucreaza si in zilele declarate ca nelucratoare.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Daca un CIM inceteaza intr-o zi de vineri / Transmitere in Revisal vineri, pentru continuitate, data angajarii la alta firma poate fi sambata (intr-o zi nelucratoare, cu transmitere in Revisal tot vineri)? Multumesc.
Amelia Muntean, utilizator
Un contract individual de munca poate fi incheiat si poate inceta in orice zi a saptamanii fie ea si o zi nelucratoare.