avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 995 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii revisal 5.0.8
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

revisal 5.0.8

Trebuie retransmis revisal-ul varianta 5.0.8,pentru toate societatile pina la 15 dec, pentru ca s-a actualizat COR?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:47, 15 Decembrie 2011
Pana la 15 decembrie trebuiau transmise salariile si sporurile ( daca nu ati facut-o deja).
Pana la 1 ianuarie 2012 se mai pot folosi codurile COR actuale. Cele noi sunt obligatorii de la 1 ianuarie, dar le puteti actualiza si depune si in luna decembrie, folosind varianta noua de program Revisal.
stelach a scris:

Trebuie retransmis revisal-ul varianta 5.0.8,pentru toate societatile pina la 15 dec, pentru ca s-a actualizat COR?
Va multumesc.


Nu exista nicio astfel de obligatie .. termenul de 15 dec este prevazut pentru transmiterea salariilor si sporurilor prevazute in c.i.m. ... pentru noul COR se poate transmite registru si dupa aceasta data , inrucat acesta devine obligatoriu de la 01.01.2012.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal nou oanamari98 oanamari98 Am transmis revisalul in prima etapa, pentru 4 firme, iar acum mi-a fost actualizat automat cu noua versiune si nu mi-a ramas nimic inregistrat...este ... (vezi toată discuția)
Noua versiune revisal 5.0.8 Cornel  Vasile Cornel Vasile In data de 06.12.2011 a aparut pe www.inspectiamuncii.ro , versiunea nouă a aplicaţiei Revisal conform Hotărârii de Guvern nr. 1.105/2011 prin care sunt ... (vezi toată discuția)
Revisal versiunea noua 5.0.8 gina.lucia gina.lucia Noua versiune de REVISAL 5.0.8, daca nu exista modificari, se mai transmite pe portalul online? Multumesc. :-) (vezi toată discuția)