Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii revisal 5.0.8
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

revisal 5.0.8

Trebuie retransmis revisal-ul varianta 5.0.8,pentru toate societatile pina la 15 dec, pentru ca s-a actualizat COR?
Va multumesc.
Pana la 15 decembrie trebuiau transmise salariile si sporurile ( daca nu ati facut-o deja).
Pana la 1 ianuarie 2012 se mai pot folosi codurile COR actuale. Cele noi sunt obligatorii de la 1 ianuarie, dar le puteti actualiza si depune si in luna decembrie, folosind varianta noua de program Revisal.
stelach a scris:

Trebuie retransmis revisal-ul varianta 5.0.8,pentru toate societatile pina la 15 dec, pentru ca s-a actualizat COR?
Va multumesc.

Nu exista nicio astfel de obligatie .. termenul de 15 dec este prevazut pentru transmiterea salariilor si sporurilor prevazute in c.i.m. ... pentru noul COR se poate transmite registru si dupa aceasta data , inrucat acesta devine obligatoriu de la 01.01.2012.