Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general situatii pentru baruri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

situatii pentru baruri

Depunerea Situatiei centralizatoare privind achizitiile/utilizarile de produse accizabile si livrarile de produse finite rezultate in luna pentru luna precedenta de catre operatorii economici care detin autorizatie de utilizator final.
Cine are obligatia sa depuna aceasta situatie ? este valabil pentru baruri ?
Depunerea situatiei centralizatoare privind achizitiile/utilizarile de produse accizabile si livrarile de produse finite rezultate in luna pentru luna precendenta se face de catre operatorii economici care detin autorizatie de utilizator final (alcoolul etilic si a produse alcoolice). Reglementare: CF art. 206^58 HG 1620/2009 alin. (25) al pct. 111.