Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant nedepus
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant nedepus

de 4 ani...se mai poate remedia situatia
este tardiv, din pacate nu se mai poate face nimic
Potrivit art. 41 alin.2 lit.e) din Legea nr. 82/1991, Legea contabilitatii, republicata, cu modificarile şi completarile ulterioare, constituie contraventie daca nu este savarsita in astfel de conditii sa fie considerata infractiune, nerespectarea reglementarilor emise de MFP cu privire la depunerea la unitatile teritoriale ale acestuia a situatiilor financiare anuale si se sanctionează cu amenda de la 400 lei la 5000 lei.

Se rezolva prin depunerea bilanturilor, dar cu amenda.
Sarbatori fericite echipei de mare profesionalism "Avocatnet" si tuturor utilizatorilor, multa sanatate, putere de munca si un an nou mai increzator.
Va multumim, ELENA CUPSA.
:vishenka:
multumesc mult..zile frumoase si ganduri bune cu ocazia zilei de 8 martie ...asta deci e motivul pentru care au inchis contul....