Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amenda penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amenda penala

buna ziua. o amenda penala platita in anul 1995(cred,nu mai retin exact anul ). problema este ca nu mai exista nici chitanta care face dovada platii. amenda apare ca neplatita in cazier.
domocilui este in judetul calarasi...amenda a fost achitata in tulcea (babadag)
care sunt sansele sa pot serge aceasta datorie din cazier si ce trebuie sa fac?
va multumesc.
Incercati sa mergeti la unitatea la care ati achitat-o , indicand cu aproximatie data achitarii pentru a vi se elibera o copie de pe chitanta .