Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cum ne putem adresa Procurorului General al Romaniei?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cum ne putem adresa Procurorului General al Romaniei?

Dorim sa ne adresam cu o scrisoare procurorului general al Romaniei si de aceea dorim sa avem adresa si prin ce variante avem sansa sa fie primita .
gasiti adresa pe net . faceti un memoriu si depuneti-l la registratura la Parchetul General .sau mergeti personal in audienta sei depuneti-l personal...

succes!
Memoriul il puteti trimite prin posta - scrisoare recomandata cu confirmare de primire .. adresa de contact o gasiti aici
[ link extern ]
As dori daca se poate sa mergin audienta la procurorul general sint din Marea Britanie dar nu stiu cum sa procedez va rog frumos sa ma safari iti cum as putea proceda as dori sa vorbesc personal cu el sau ea
Aveti mai jos datele de contact , luati legatura si vedeti ce vi se spune :
Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie
B-dul Libertăţii nr.12
Sector 5 - Bucureşti
Cod postal: 050706

Telefon : 021/319.38.33 / 021/319.38.56

email : sesizare@mpublic.ro

AUDIENŢE - Conducere *
Joi : 10 - 12
Adjunct al Procurorului General - Gabriela Scutea
* Audiențele se acordă în baza unei cereri prealabile

aș dori să știu dce durează așa mult dela terminarea cercetărilor poliției rutiere pînă la momentu cînd ajunge un dosar la I.N.E.C .pînă se fc o expertiză aveți prilejul să rămîneți fără partea vătămată .ăsta e scopul ?