Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reclamatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reclamatie

Am dori sa ma ajute cineva cu un sfat , cum as putea sa fac o reclamatie unui judecator care a dat o sentinta nedreapta si nelegala ?
nu exista reclamatie, singura varianta este calea de atac- apel sau recurs.
Multumesc pentru raspuns .
Nu pot sa fac nici apel nici recurs pentru ca este prea tarziu...........
Eu doresc sa stiu unde pot sa fac o plangere impotriva judecatoarei care cu rea credinta a ajutat parata sa vanda imobilul aflat in litigiu fara ca eu sa stiu desi sunt unul dintre proprietarul imobilului .
Daca ma puteti ajuta astept raspunsul dvs .
Am auzit ca pot sa fac plangere impotriva judecatorului , dar nu stiu unde (adresa)
< Ma poate ajuta cineva ? >
daca doriti schimbarea deciziei, in lipsa introducerii unei cai de atac nimic nu va modifica sentinta.
daca doriti doar sa faceti o reclamatie, daca nu exista clare privind savirsirea unei infractiuni, aveti slabe sanse sa obtineti sanctionarea judecatorului mai ales ca nu ati apelat la caile de atac prevazute de lege ceea ce denota o lipsa de diligenta din partea partii participante la proces.
in final, puteti sesiza CSM sau depune plingere penala la Parchet.
FaPaNupuTzaPa a scris:

Am auzit ca pot sa fac plangere impotriva judecatorului , dar nu stiu unde (adresa)
< Ma poate ajuta cineva ? >

Ai auzit atat de prost, incat nici impotriva acelui judecator nu ai nicio posibilitate sa faci ceva!
Av. mataharchiro, ti-a explicat exact ceea ce ar fi trebuit sa intelegi...