avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ce contributii se platesc pt un contract cu drepturi ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ce contributii se platesc pt un contract cu drepturi de autor

Buna ziua,

Pe luna decembrie am incheiat un contract de drepturi de autor cu un PFA (i-am facut un soft de gestiune a proiectelor) valabil doar 1 luna de zile, neavand caracter de repetivitate
Stiu ca PFA-ul tre sa retina 10% impozit urmand ca la regularizare sa platesc cei 6% dupa deducerea de 20%.
Intrebarea mea este: mai am alte obligatii fiscale, gen CAS, CASS, SOMAJ, etc?
Mentionez ca am calitatea de salariat la o persoana juridica.
Multumesc

Alte discuții în legătură

Contributii pfa claudia_petre claudia_petre Buna ziua. Imi cer scuze daca o sa ma repet dar am citit mesajele de forum si nu reusesc sa inteleg. Am, o rugaminte: va rog sa imi explicati daca am PFA ... (vezi toată discuția)
Contributii sanatate dragosionescu dragosionescu Am un contract de reprezentare cu un broker de asigurari. Pentru veniturile obtinute m-i s-a oprit impozit 16%. Am fost informt ca incepand cu lune IULIE 2012 ... (vezi toată discuția)
Ii -ordonanta 58/2010 claudiaP claudiaP Buna ziua! Conform acestei ordonante, care ar fi modificarile privind o II? (vezi toată discuția)