avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Vă rog să-mi spuneţi dacă în 2012 poliţiştii mai beneficiază de salarii compensatorii în cazul ieşirii la pensie pe caz medical. Acest lucru era posibil în anul 2011 numai pe caz medical . Vă rog să-mi spuneţi şi cadrul legislativ. Mulţumesc !!!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:19, 6 Ianuarie 2012
Art. 9 din Legea nr.283/2011:
In anul 2012 nu se acorda ajutoarele sau, dupa caz, indemnizatiile la iesirea la pensie, retragere, incetarea raporturilor de serviciu ori la trecerea in rezerva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare ajutoare si plati compensatorii k27vlad k27vlad M-ar interesa daca beneficiez de acordarea drepuirilor cuvenite odata cu trecerea mea direct in retragere in baza Ordinului ministrului apararii nationale nr. ... (vezi toată discuția)
Respectarea contractului colectiv de munca (ccm) pupazagrigore pupazagrigore In 16iunie 2013 am fost pensionat la termen.Prin CCM aveam dreptul la 12 salarii medi pe unitate pe care nu le-am obtinut motivatia fiind ordonanta(lege) data ... (vezi toată discuția)