Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Vă rog să-mi spuneţi dacă în 2012 poliţiştii mai beneficiază de salarii compensatorii în cazul ieşirii la pensie pe caz medical. Acest lucru era posibil în anul 2011 numai pe caz medical . Vă rog să-mi spuneţi şi cadrul legislativ. Mulţumesc !!!
Art. 9 din Legea nr.283/2011:
In anul 2012 nu se acorda ajutoarele sau, dupa caz, indemnizatiile la iesirea la pensie, retragere, incetarea raporturilor de serviciu ori la trecerea in rezerva.