Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Doresc un model \"recomandare\"
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Doresc un model "recomandare"

Buna ziua.Am lucrat casiera la un restaurant catering si acum optez pentru un post de contabila si imi cere o recomandare de la ultimul loc de munca. Seful restaurantului mi-a spus sa o scriu eu si el imi semneaza. Va rog sa imi dati si mie un exemplu pentru ca nu stiu cum sa o formulez. Va multumesc din suflet.
In antet sa aiba datele de identificare ale firmei de la care plecati (macar SC X, adresa si un numar de telefon).

Doamnei / Domnului X
(noul patron)

Doamna X a fost angajata in cadrul firmei noastre, pe postul de casiera, in perioada ...... – ..........
In toata aceasta perioada a dat dovada de competenta, eficacitate si corectitudine in munca, ceea ce a fost o satisfactie pentru noi.

De asemenea a fost o persoana responsabila in munca sa iar in relatiile cu colegii s-a dovedit a fi un excelent lucrator in echipa.

De aceea, va recomandam serviciile doamnei X si suntem convinsi ca va fi la fel de apreciata si in cadrul firmei dumneavoastra.

Daca doriti mai multe informatii, va stau la dispozitie.

Cu stima,

(numele fostului patron si semnatura dumnealui)

Sper sa va fie de folos, succes la noul loc de munca :luck: