Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA livrari catre pf in ue
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

livrari catre pf in ue

Buna ziua
As dori sa ma ajutati cu o problema
O societate neplatitoare de tva in Romania,dar inregistrat in Registrul operatorilor intracomunitari pentru livrari prestari servicii,as dori sa aflu ce declaratii trebuie sa depun in cazul facturarii de prestari servicii catre o societate din ue platiror de tva,dar si in cazul daca facturez catre o persoana fizica,neplatitoare de tva tot din ue

Multumesc anticipat
in cazul in care facturati catre societatea din ue va trebui sa utilizati codul de tva intracomunitar primit si sa raportati operatiunea in decl. 390 vies.
catre persoana fizica nu trebuie sa depuneti nicio declaratie.
Multumesc frumos pentru raspuns