Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe salariu

Poate cere (au acest drept?) [editat] IFN oprire pe salariu?
Am luat un credit din magazinele [editat] in decembrie 2007 , am platit ratele timp de 2 ani si apoi am avut ceva dificultati financiare si nnu am platit timp de 3-4 luni, apoi am inceput sa platesc ratele normal , dar banii pe care eu ii plateam se ducea in contul [editat IFN pe dobanzi si comisioane , nici un leu pentru scaderea soldului, asa m-am trezit acum cu o scrisoare de la IFN cum ca figurez la ei cu o datorie de peste 7000 lei , astfel au cerut la locul meu de munca opriere pe salariu. Ce pot face in acest sens , este normal ce s-a intamplat?
Va multumesc!
gi-jane2, moderator