avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... timbru folcloric, de divertisment
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

timbru folcloric, de divertisment

Daca am o casa de cultura care realizeaza spectacole folclorice, de diverisment prin Legea 35/1994 are obligatia de a achitat 5% din valoarea fiecarui bilet vandut la spectacolul folcloric ? aceiasi situatie o am si la timbrul Crucii Rosii-Legea 139/2005?Sa inteleg ca am o dupla impunere?
Multumesc
Va surprinde dubla impunere?:)E un fenomen foarte des italnit la noi .:stunned:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul impozit pe spectacole jipaangela jipaangela va rog sa ma ajutati la calcularea impozitului pe spectacole. Daca biletul de spectacol are pret de 7,06 lei la care se adauga taxa de timbru teatral 5% (0,37 ... (vezi toată discuția)
Obligativitate plata 1% crucea rosie Adriana Vlad Adriana Vlad Bună ziua! Am o asociație culturala și un SRL, cu care desfășor activități de spectacole de teatru. Pentru fiecare spectacol de teatru desfășurat, ... (vezi toată discuția)
Taxa de timbru ContSters99945 ContSters99945 Bună, Doresc să organizezi un concert de muzică clasică. După prețul biletului trebuie să plătesc taxa de timbru muzical 5%, impozit local 3%, ... (vezi toată discuția)