Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Intrebare declatie 100 si 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Intrebare declatie 100 si 101

Hello,

Am o firma care este suspendata. Cu toate astea tot au trbuit depuse declaratiile 100 trimistrial si 101 anual.

Am facut eu declaratia 100 pt 12/2011 si declaratia 101 pt 01/01-31/12 2011 si m-am dus la finante.

Mentionez ca nu am certificat digital deoarece firma este suspendata si nu-i vad rostul.

La ghiseu doamna mi-a spus: Declaratia 100 nu mai trebuie depusa pt 12/2011 din moment ce depun 101, si ca delaratia 101 nu poate sa o ia ca inca nu au nush ce program si ca oricum trebuie depusa pana in 25 februarie.

Eu am scos declaratiile folosind aplicatia de pe mfinante (cele cu code de bare)

Intrebarea este: Chiar nu mai trebuie depusa delaratia 100? si daca trebuie cum trebuie sa o fac fara cetrificat digital... la fel si cu 101 ce tool trebuie folosit.

Multumesc,

Alex
Da. Declaratia 100 la trimestrul IV 2011 nu o mai depuneti daca depuneti declaratia 101 pana la 25 februarie 2012. Pentru declaratia 101 mai asteptati ca nu au scos programul pentru acest an.
Multumesc pt raspuns.

A aparut declaratia 101 pt anul fiscal 2011? De unde se poate descarca? Se apropie 25 februarie.

Alex