avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... leasing
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

leasing

am avut un contract de leasing pentru un logan din anul 2008.in urma neplatii ratelor contractul a fost reziliat si masina a fost ridicata in anul 2009.acum am primit o somatie de la o firma de recuperari prin care se zice ca am avea de plata 9000 de euro ce este de facut?(valoarea leasing logan 7500 de euro din care am platit 15 rate a cate 160euro plus un avans de 500 euro?

Alte discuții în legătură

Probleme contract leasing auto gabi777 gabi777 Am achizitionat un autoturism KIA SORENTO productie non UE an 2006 in sistem leasing pe SOCIETATE Valoarea contractului de leasing 35000 euro. In luna martie ... (vezi toată discuția)
Probleme cu firma de leasing djtelefon djtelefon In cursul anului 2008 luna martie am incheiat un contract de leasing cu societatea Motoractive Leasing. Din cauza situatiei economice in anul 2009 sa ajuns in ... (vezi toată discuția)
Restanta leasing-executare silita deab deab executare silita... Data publicarii: Luni, 4 Iulie 2011, 15:03 Va rog sa-mi dati un raspuns urgent! Cineva din familie a achizitionat in 2009 un auto marca ... (vezi toată discuția)