Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nu am acordat prioritate la trecerea de pietoni - ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nu am acordat prioritate la trecerea de pietoni - sanctiune?

Salut. Astazi, dupa ce nu am acordat prioritate pietonului la trecere, am sesizat ca masina politiei era exact in zona. Politistii nu au facut niciun semn, nu m-au oprit, dar am vazut ca scriau ceva in momentul in care eu am trecut pe langa ei. Este posibil sa primesc instiintare ca imi vor suspenda carnetul? Sau in cazurile in care se intampla asta, suspendarea se face pe loc?
Daca va vizau pe dvs in acel moment cu siguranta va opreau. Nu cred ca e cazul de amenda, se ocupau cu altceva.
Etsta posibil sa fi fost filmat dar mi se pare putin probabil. Asa ca asteptati dar fara a va stresa ca nu e bine. Sansele cele mai mari sunt sa nu se intample nimic.