avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ACT ADITIONAL LA CONTRACTUL DE ANGAJARE - MODIFICARE - ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ACT ADITIONAL LA CONTRACTUL DE ANGAJARE - MODIFICARE - Legea.nr. 284/2010 si Legea.nr. 285/2010

Buna seara, as dori un sfat in privinta unei situatii: azi am primit de la administratora mea de facultate un act aditional la contractul de munca ce ar trebui sa il semnez.... teoretic desi eu consider ca ar fi greseala. Ma poate cineva lamuri ce prevad cele 2 legi? Legea.nr. 284/2010 si Legea.nr. 285/2010.

In acest act aditional la contractul de munca scrie urmatoarele (poate in acest mod voi fi mai clar):


Act aditional la contract nr.

A.Partile contractului :
Angajatorul - universitatea
Salariatul/angajatul - subsemnatul

Am incheiat prezentul act aditional privind modificarile intervenite la contractul individual de munca dupa incheierea acestuia, asupra carora am convenit:

Art.1. Incepand cu data de 01.01.2011, Articolul E - Felul Muncii. Functia-Meseria si Articolul J - Salarizare din contract se modifica dupa cum urmeaza:

Articolul E - Felul Muncii
Reincadrat conform Legii nr.284/2010 si Legii.nr. 285/2010.
Functia/meseria: analist programator ajutor I (M), gradatie 3, clasa 37, cordul functiei 312102 conform Codului Ocupatiilor din Romania (COR)

Articolul J. Salarizare
Salariu de incadrare: 933
spor vechime:(15%) 140
12 cls. sal. dif. 322
=> salariu de baza la 01.01.2011: 1395


Art.2. Celelalte clauze ale contractului raman valabile. Prezentul ac aditional face parte integranta din conract. Prezentul act aditional s-a incheieta astazi, 05.01.2011, in 2 exemplare fiecare considerat original.

Vreau si eu o opinie avizata dupa care sa ma ghidez, sa stiu ce fac. Semnez hartiile sau nu. Oricum efectul ar fi retroactiv banuiesc ca ar insemna timp si bani consumati ....

Alte discuții în legătură

Act aditional IonD IonD Buna ziua, am nevoie de ajutor privind modul in care se aplica Legea 284/2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri pubilce, ... (vezi toată discuția)
Stimulentele si salariul de baza sinko sinko Conform Legilor 284/2010 si 285/2010 stimulentele care s-au acordat in anul 2010, se introduc in salariul de baza luindu-se pentru calcul salariul si ... (vezi toată discuția)
Promovarea functionarilor publici jigan56 jigan56 Va rog sa ma ajutati cu un raspuns privind promovarea functionarilor publici avand functie de executie, posibila in anul 2012, aferenta urmatoarelor ... (vezi toată discuția)