Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... montare centrala termica de bloc - debransare RADET
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

montare centrala termica de bloc - debransare RADET

Buna ziua, daca poate cineva sa ne ajute cu o informatie: ce e mai bine pentru noi-vorbesc material-o centrala ( pe gaz sau electrica ) sau sa ramanem abonati pentru totdeauna la Radet ? Suntem usor descumpaniti ,pentru luna dec.avem de plata 4.500 ron. in conditiile in care blocul are 14 ap. Oare se mai dau avize pentru debransari ?Va rog daca e cineva de specialitate sa ne indrume cumva :help:
cred ca cel mai bine va interesati la RADET si din aprilie-mai incepeti sa faceti formalitatile
in ce localitate locuiti?
faceti o comparatie intre gaz=radet=enel
acciza va creste in fiecare an.... e cam grea decizia
Pentru trecerea pe centrala de bloc (ptr. caldura si apa calda ) trebuie :cca 50.000 E pentru cumparare, montare si punerea in functiune (care trebuiesc inainte de montare , ptr ca firmele solicita bani pana la punerea in functiune ), fochist si rsvti (in functie de capacitate ), gaze (care nu mai sunt subventionate ) si urmeaza belelele cu locatari cand nu functioneaza instalatia.
Interventie moderator
Va rog sa-mi spuneti cat este suma corecta ca sa modific eu in mesaj, ca 50.000 E ingrozeste de-abinelea !....:)
Suma mentionata categoric reprezinta eroare de postare in conditiile in care o CT marca Bosch solid 2000 K32 are pret de achiztie 3731 ron
Suma ar putea fi reala in cazul unei CT da capacitate sporita aplicabila unui condominiu
M-am convins ...investitia este mult prea mare pentru noi.Asa ca vom ramane membrii cotizanti ai RADET-ului.Va multumesc mult.Cu respect