Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA au aceleasi coduri caen ca si un SRL?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA au aceleasi coduri caen ca si un SRL?

1. Un PFA poate sa intreprinda aceleasi activitati ca si un SRL (de ex, un bar poate fi deschis pe PFA?)
2. PFA poate fi infiintat de o persoana care este asociat unic intr-un SRL?
3. PFA poate sa aiba sediul la aceiasi adresa cu un SRL, dar intr-un birou separat?
Multumesc
1.da puteti sa faceti si bar
2.da nu exista interdictie in acest sens
3. da, apartamentul trebuie sa aiba cel putin 2 camere
CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109, Traducator autorizat
avand in vedere ca pfa nu are act constitutiv, unde trec codurile caen pe care vreau sa le desfasor?
pt sediu este suficient un ctr de comodat, daca este vorba de o constructie intr-o curte?
da, faceti contract de comodat

avand in vedere ca pfa nu are act constitutiv, unde trec codurile caen pe care vreau sa le desfasor?

multumesc