avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA au aceleasi coduri caen ca si un SRL?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA au aceleasi coduri caen ca si un SRL?

1. Un PFA poate sa intreprinda aceleasi activitati ca si un SRL (de ex, un bar poate fi deschis pe PFA?)
2. PFA poate fi infiintat de o persoana care este asociat unic intr-un SRL?
3. PFA poate sa aiba sediul la aceiasi adresa cu un SRL, dar intr-un birou separat?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: adela05 , utilizator 13:13, 16 Ianuarie 2012
1.da puteti sa faceti si bar
2.da nu exista interdictie in acest sens
3. da, apartamentul trebuie sa aiba cel putin 2 camere
Ultima modificare: Luni, 16 Ianuarie 2012
CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109, Traducator autorizat
avand in vedere ca pfa nu are act constitutiv, unde trec codurile caen pe care vreau sa le desfasor?
pt sediu este suficient un ctr de comodat, daca este vorba de o constructie intr-o curte?
da, faceti contract de comodat

avand in vedere ca pfa nu are act constitutiv, unde trec codurile caen pe care vreau sa le desfasor?

multumesc

Alte discuții în legătură

Sediu pfa la aceiasi adresa la care are sediul un srl? adela05 adela05 1. Pot sa am sediul unui PFA la aceiasi adresa la care are sediul un SRL? 2. La PFA am nevoie de capital social? Dar de act constitutiv? 3. La PFA sunt ... (vezi toată discuția)
Intr-un sediu secundar deschis recent pentru magazin si bar,pot incepe activitatea numai cu barul? ContSters330987 ContSters330987 Am un SRL si am obtinut certificatul de inregistrare mentiuni de la orc pentru infiintarea unui sediu secundar la tara pentru magazin si bar separat, sau ... (vezi toată discuția)
intr-un sediu secundar deschis recent pentru magazin si bar,pot incepe activitatea numai cu barul? ContSters330987 ContSters330987 Am un SRL si am obtinut certificatul de inregistrare mentiuni de la orc pentru infiintarea unui sediu secundar la tara pentru magazin si bar separat, sau ... (vezi toată discuția)