Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... recuperare taxa poluare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

recuperare taxa poluare

daca am vandut masina dar am copiile chitantei ca am platit taxa de poluare in octombrie 2008 ,ce demersuri trebuie sa fac ptr recuperarea diferentei taxei de poluare ?
De ce nu actionati in instanta sa recuperati intreaga taxa?
la acel moment nu ma simteam asa de afectat ; pt ca cumparasem masina la un pret bun ;;; dar dupa judecata mea fara sa fiu de meserie ;ar trebui sa-i recuperez atata timp cat acesti bani au fost dati catre stat si s-au folosit de ei ca si de la ceilalti contribuabili ..nu ?