avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Formularul 094
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Formularul 094

In materialele recente am citit despre formularul din titlu. Detin o firma infiintata acum cinci ani, firma care nu a avut deloc activitate, lucru declarat periodic. Am depus, trimestrial, Decl. 100, 300 si anual, 101. Decl. 094 nu am depus-o niciodata. Mai nou, trebuie depusa si aceasta/ daca da, la ce interval? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: suciugeorgeta , utilizator 10:10, 18 Ianuarie 2012
Nu trebuie sa depuneti,mai ales ca nu ati avut activitate
Acesta decl.094 este pentru Platitori de Tva cu cifra de afaceri sub 100.000 de euro.si decont trimestrial.
cand trebuie o firma sa treaca de la decont trimestrial la decont lunar?? am o firma care la decembrie 2011 a avut cifra de afaceri 226.885....depun doar 094 sau trebuie si 010 cu trecere de la trimestrial la lunar???

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva -perioada fiscala !!!! camicami camicami Am o societate ,care in anul 2009 a depus decontul de TVA (300) trimestrial.Societatea are cifra de afaceri realizata doar din operatiuni scutite pentru ... (vezi toată discuția)
Depasire plafon 100.000 euro adriana_ramona adriana_ramona Daca in cursul lunii septembrie am depasit plafonul de 100.000 eur si sunt platitor de tva trimestrial, de cand devin platitor lunar de tva? De luna urmatoare ... (vezi toată discuția)
Vector fiscal 010 mmanu mmanu daca am fost inregistrati cu vectorul fiscal la finante cu impozit profit trimestrial si decont de tva trimestrial acum in 2010 mai trebuie sa depunem ceva ... (vezi toată discuția)