Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Formularul 094
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Formularul 094

In materialele recente am citit despre formularul din titlu. Detin o firma infiintata acum cinci ani, firma care nu a avut deloc activitate, lucru declarat periodic. Am depus, trimestrial, Decl. 100, 300 si anual, 101. Decl. 094 nu am depus-o niciodata. Mai nou, trebuie depusa si aceasta/ daca da, la ce interval? Multumesc.
Nu trebuie sa depuneti,mai ales ca nu ati avut activitate
Acesta decl.094 este pentru Platitori de Tva cu cifra de afaceri sub 100.000 de euro.si decont trimestrial.
cand trebuie o firma sa treaca de la decont trimestrial la decont lunar?? am o firma care la decembrie 2011 a avut cifra de afaceri 226.885....depun doar 094 sau trebuie si 010 cu trecere de la trimestrial la lunar???