avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... cazier fiscal - unde se depune cererea de eliberare?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

cazier fiscal - unde se depune cererea de eliberare?

buna,
am un prieten care si-a schimbat domiciliul (a fost luat in spatiu in judetul Brasov), si-a facut buletin pe Brasov ca sa se poata autoriza , i se cere cazier fiscal.
De unde trebuie sa-l ridice din Brasov ?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 09:30, 18 Ianuarie 2012
De la Administratia Finantelor Publice din orasul de domiciliu, cel trecut pe cartea de identitate - ati spus ''a fost luat in spatiu'', eu inteleg ca are viza de resedinta in Brasov.

Asa este? Are un autocolant lipit pe spatele cartii de identitate?


buletinul a fost schimbat
si ce acte sunt necesare
multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 18 Ianuarie 2012
Ares-3, moderator
In acest caz cererea o face la ANAF Brasov.

Are nevoie de copie dupa CI si chitanta taxei de eliberare, care de regula se plateste unde se depune cererea (parca 20 de lei)

Modelul de cerere:
[ link extern ]

Cazierul fiscal este valabil 30 de zile de la data emiterii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cazierul se elibereaza doar unde ai domiciliul? sirena1 sirena1 Daca am buletin de Neamt ca flotantul pe adresa din Satu Mare e expirat trebuie sa merg in Neamt pentru cazier sau exista posibilitatea sa il pot elibera de ... (vezi toată discuția)
Cazier haller haller buna ziua! Daca am domiciliul in jud. Olt, pot obtine cazierul si de la Politia Mun Bucuresti ? Exista vreo sectie speciala sau de la oricare? Se plateste vreo ... (vezi toată discuția)
Cazierul judiciar bbt bbt O persoana care locuieste intr-un sat trebuie sa mearga pentru obtinerea cazierului judiciar in orasul resedinta de judet,sau poate depune cererea in acest ... (vezi toată discuția)