Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... cazier fiscal - unde se depune cererea de eliberare?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

cazier fiscal - unde se depune cererea de eliberare?

buna,
am un prieten care si-a schimbat domiciliul (a fost luat in spatiu in judetul Brasov), si-a facut buletin pe Brasov ca sa se poata autoriza , i se cere cazier fiscal.
De unde trebuie sa-l ridice din Brasov ?
multumesc
De la Administratia Finantelor Publice din orasul de domiciliu, cel trecut pe cartea de identitate - ati spus ''a fost luat in spatiu'', eu inteleg ca are viza de resedinta in Brasov.

Asa este? Are un autocolant lipit pe spatele cartii de identitate?

buletinul a fost schimbat
si ce acte sunt necesare
multumesc
Ares-3, moderator
In acest caz cererea o face la ANAF Brasov.

Are nevoie de copie dupa CI si chitanta taxei de eliberare, care de regula se plateste unde se depune cererea (parca 20 de lei)

Modelul de cerere:
[ link extern ]

Cazierul fiscal este valabil 30 de zile de la data emiterii.