Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Declaratii fiscale 010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Declaratii fiscale 010

Mai trebuie sa mai modific declaratia 010 la ANAF daca:
-administratorul este PFA
-femeia de servici este de la o firma de curatenie
-cenzorul si presedintele benevol?
deoarece numai am pe nimeni platit in asociatie.
~ Conținut șters la cerere ~
Daca pana acum nu ati avut salariati si, ca urmare, in vectorul fiscal nu figurati ca platitor al contributiilor sociale si al impozitului aferente acestora, nu trebuie sa depuneti D010.
Pana acum au fost platiti cu conventie civila si depuneam declaratia 100 cu impozit 16%;am fost la anaf si mi-au spus ca nu trebuie sa inchid 010.Da nu-mi vine sa cred sa nu ma trezesc peste ceva timp cu ameda pentru nedepunere.