Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit D100
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

D100

Cu privire la modul de depunere al D100 pentru trimestrul IV
La nivelul trimestrului III nu am avut de plata impozit pe profit, deci D100 a fost 0. Nu am definitivat închiderea exercitiului financiar pentru 2011 deci D100 pentru trimestrul IV ar trebui sa fie tot 0, la nivelul D100 trimestrul III, iar D101 ar avea termen de depunere la 25.04.2012. Si totodata daca depun D100 pe 0 mi-e teama ca se va considera ca am inchis exercitiul financiar si D101 va trebui depus pana la 25.02.2012...In acest caz cum procedez????
Daca depuneti 101 pana pe 25 februarie, atunci declaratia 100 pentru trimestrul IV 2011 nu o mai depuneti deloc. Poate va incadrati in timp caci mai e pana pe 25 februarie.
Multumesc!..problema este ca nu stiu daca ma incadrez in timp si as dori ca D101 s-o depun pana pe 25.04.2012 asa cum este corect daca ma raportez la D100 trim.III si faptul ca nu am inchis exercitiul financiar pe 2011
In acest caz depuneti declaratia 100 pentru trim. IV cu aceeasi valoare, adica zero, ca si cea din trim III, si declaratia 101 pana pe 25 aprilie 2012.