Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 010

Buna ziua!

In codul Caen am vanzare de imobile proprii si am vandut un imobil la p persoana fizica, intra in cifra de afaceri?
Am depasit cifra de afaceri si tb sa trec la Tva lunar pana cand se depune 010?

Multam!

Inregistrarea trebuie solicitata in termen de 10 zile de la sfarsitul lunii in care s-a depasit plafonul.
Daca aveati ca perioada trimestrul pt.depunere decont TVA si acum treceti la luna, asta inteleg eu, termen pt.010 este 31.01.2012