avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 010

Buna ziua!

In codul Caen am vanzare de imobile proprii si am vandut un imobil la p persoana fizica, intra in cifra de afaceri?
Am depasit cifra de afaceri si tb sa trec la Tva lunar pana cand se depune 010?

Multam!


Cel mai recent răspuns: violetanuky , utilizator 14:59, 25 Ianuarie 2012
Inregistrarea trebuie solicitata in termen de 10 zile de la sfarsitul lunii in care s-a depasit plafonul.
Daca aveati ca perioada trimestrul pt.depunere decont TVA si acum treceti la luna, asta inteleg eu, termen pt.010 este 31.01.2012

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depasire plafon 100.000 euro adriana_ramona adriana_ramona Daca in cursul lunii septembrie am depasit plafonul de 100.000 eur si sunt platitor de tva trimestrial, de cand devin platitor lunar de tva? De luna urmatoare ... (vezi toată discuția)
Tva lunar kamy_nora kamy_nora Buna ziua, 1. O firma care a fost infiintata in 2011 si care a depus decontul de tva trimestrial, a avut in 2011, CA de 150.000 euro. Din ianuarie 2012, va ... (vezi toată discuția)
Tva -perioada fiscala !!!! camicami camicami Am o societate ,care in anul 2009 a depus decontul de TVA (300) trimestrial.Societatea are cifra de afaceri realizata doar din operatiuni scutite pentru ... (vezi toată discuția)