avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii CER SCUZE DAR... de ce se accepta comentarii ...
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

CER SCUZE DAR... de ce se accepta comentarii nepotrivite?

DECE SE ACCEPTA POSTAREA COMENTARIILOR CARE CONTIN INSULTE , JIGNIRII SI OPINII CU FOND DE INVRAJBIRE , DESBINARE SAU CHIAR DENIGRARE , comentatorii care nu prezinta masuri concrete si pozitive ptr remenierea lipsurilor aduse in articole , ma refer in general si in special la comentariile faxcute la areticolul D-LUI ALIN POPESCU .. R O M A N I A T I !

Aveti posibilitatea sa raportati ca abuz comentariile care vi se par deplasate, ele vor fi analizate de redactorii Avocatnet.



Stiu , dar nu se considera a fi deplasate , exemplu clar - am raportat comentariul -sec - al utilizatorului neinregistrat " Adrian Popescu = cat le mai facem cinste unor nemernici lasandu-i se ne conduca ??? " = DACA ACESTA NU-I DEPLASAT a t u n c i sa ne mire comportamentul huliganic al unor grupuri elogiate. eu ma dezic de asemene elemente . va rog dati-m replica.

Dupa cum probabil stiti, pentru sunteti utilizator cu vechime al forumului, redactorii au o activitate separata de a moderatorilor forumului. Nu va pot da eu explicatii referitor la modul in care hotarasc sa ''curete'' comentariile la articole.

Daca eram redactor si vedeam respectivul comentariu, il lasam pentru ca in DEX exista si aceasta definitie a cuvantului:

NEMÉRNIC - nevrednic, neputincios

Mie imi pare ca a ales foarte bine cuvantul pentru a defini activitatea guvernantilor - nu merita si nu sunt capabili sa conduca.
Asta este opinia mea.

Altii sunt multumiti de cum suntem condusi, trebuiau sterse comentariile lor pentru ca nu sunt de aceeasi parere cu Alin Popescu si cu majoritatea celor care au postat acolo? Eu zic ca nu.

Adrian Popescu nu a jignit un participant la discutie, cuvantul folosit nu este obscen / vulgar, eu una nu vad niciun motiv pentru a i se sterge comentariul.
va respect pctdv si opinia , insa faptul ca exista in DEX cuvinte care se folosesc in dialoguri sau exprimari singulare , ce se intalnesc in mediul suburban ,mahagii,needucati ,lipsiti de discernamant intelegerii exprimarii elevate , CRED ca nu trebue sa le incurajam sa apara intr-un mediu de comunicare inteligibil si intelectua . In cea ce priveste nemultumirea fata de cum santem condusi ,CRED , ca a face afirmatii este obligatoriu sa te bazezi pe o analiza ampla cuprinzand factorii sustinuti si prevazuti de constitutie SI IN SPECIAL COMPETENTELE LIBERTATEA DE ACTIUNE IURIDICA SI ECONOMICA ,RESPECTAREA LEGILOR IN TOATE DOMENIILE ,COERCIVITATE , ETC,ETC, SI VA ROG SA luati nota ca nu sunt un partizan al puteri si nici al opozitiei ,sunt apolitic , insa tin cont de posibilitatile legale , PENTRU A NU acuza ca incalca constitutia ,isi aroga drepturi sau puteri cu care nu sant idrituiti de constitutie sa de LEGIUITORUL NOSTRU PARLAMERNT in totalitatea SA. Ma opresc aici si am sa exemplific cazul nerealizari de venituri bugetare care sa acopere minimul decent al nevoilor sociale ,PENTRU CARE S-A IESIT IN STRADA , si anume :
- rai platnici ai opbligatiilor legale catre buget .
- evaziunea fiscala - in care sant implicati toti politicieni , prin ne emitere de legi coercitive ,executorii si sanctionabile , IN SOMNOROSUL PARLAMENT d e v e n i t CIRC.
- nerealizarea indicatorilor macro economici ai P.I.B.-lui unde actuioneaza in special proprietatea privata ,al carui interes sunt sigur ca-l stiti ( intai eu si la urma restul ) ,de proprietate de stat nu vorbesc , ca , lipserste cu desavarsire sau unde este o VINDEM sau o incredintam managerilor straini cu remunerasre in euro si milioane etc,etc, este prea mult de spus si argumentat . Desigur ve-ti spune dar ce face guvernul , presedintia va spun eu si va rog sa meditati la adevar , ESTE ASAU SANT BOICOTATI DE OPOZITIE ,PRIN NEAPROBAREA LEGILOR CONSTRUCTIVE SI CRECTIVE IN CRESTEREA VENITURILOR.
SARUT MANA SI SA NE AJUTE DUMNEZEU SA FIN SOLIDARI SI SENSIBIL LA SUFERINTELE BOLNAVILOR SOMERILOR ETCETC.
Bravos stimabile, ne-ati spus in final exact ce nu recunosteati initial.
Spuneati ca "nu sunt un partizan al puteri si nici al opozitiei ,sunt apolitic"...
Ce spuneti daca va zic sa moara mincinosul!?
Ceva mai jos, in discursul scurs de dumneavoastra este adevarul:
presedintia va spun eu si va rog sa meditati la adevar , ESTE ASAU SANT BOICOTATI DE OPOZITIE...

Parca seamana cu emanatiile pedelistilor care spun ca vinovati pentru situatia grea a romanilor este opozitia care nu vine cu programe..., opozitia care nu aplauda asumarile puterii, opozitia care este ignorata de putere...
Acum opozitia boicoteaza!
Cea mai apropiata definitie a boicotului pe care-l vanturati:

BOICOT, boicoturi, s. n. Refuz organizat de a pastra relatiile cu un grup social, cu scopul de a le izola si a le face sa cedeze.

Pai aceasta putere a refuzat sistematic sa pastreze relatiile cu lumea, cu cetatenii acestei tari, cu ONG-urile, cu societatea civila, cu opozitia... ignorand solicitarile, cererile, doleantele, propunerile lor, in scopul dezbinarii si instituirii sentimentului de ura intre diferite categorii.
Fiecare pasare pe liba ei piere. Asculati tacerea ce va urma:
[ link extern ]

Alte discuții în legătură

Ce ma fac .. ContSters118550 ContSters118550 daca nu sant pe placul d-lui ALIN POPESCU - administrator ,in forum probabil deoarece acorda \"Banat\" taur36 cetatean care are 76 de ani cu destul ...., pacat ... (vezi toată discuția)
Exista un text de lege ? taur36 taur36 deja au incalcat promisiunile cu restituirea sumelor retinute din pensii , trambitate cu atata zgomot pana au obtinut guvernarea . Aceasta promisiune \" se ... (vezi toată discuția)
Discutii cu vecinul BullTerrier77 BullTerrier77 Buna ziua. Un DOMN, vecin, ma acuza de defaimare, pentru ca in timpul unei discutii cu mai multe persoane(fiind si ,,DANSUL'' de fata,) am folosit cuvantul ... (vezi toată discuția)