avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... copie dosar arhiva
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

copie dosar arhiva

Cum si de unde pot obtine o copie dupa un dosar care a fost la judecatoria sector 1. avand ca obiect tulburarea de posesie? Dosarul este din anul 1999 si este un dosar penal. Eventual un nr de telefon de la arhive. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: gyoni8 , utilizator 11:29, 1 Februarie 2012
raspunsul este simplu...google.ro
Nu am gasit nimic pe google.ro. Doar pe portalul judecatoriei un numar de telefon care suna ocupat permanent si nu este specificat ca ar fi vorba de arhiva mai veche de 2006.
1) Judecătoria SECTORUL 1 BUCUREªTI
Contact
Adresa Judecătoriei SECTORUL 1 este:
Bucuresti, Str. Danielopol Gheorghe nr. 2-4, sector 4.
Telefon:
021/318.77.01
Fax:
021/313.21.73
E-mail:
judecatoria-sector1@just.ro
Persoane de contact:
grefier Dinu Laura Georgeta-Biroul de Informaţii şi Relaţii Publice-021/318.77.01 int. 464

2) trebuie sa mergeti la arhiva Judecatorie Sector 1 si sa solicitati programare pentru studiere/copiere dosar.
Pentru acest lucru aveti nevoie:
a. buletin;
b. calitate de parte in dosar sau sa fiti imputernicitul unei parti;
c. bani pentru copiile xerox;
d. timp, o zi pentru programare, o zi pentru studiu/copii

Sa nu uit, trebuie sa stiti la ce complet s-a judecat (e oregula noua la judecatoria sector 1), iar programul la arhiva incepe la ora 10, e indicat sa fiti acolo pe la ora 9:30, indicat e sa sunati la numarul de tf de mai sus si sa cereti arhiva (poate aveti noroc sa va raspunda) si sa intrebati in ce zile au program cu publicul, sa nu faceti drumul de pomana
Ultima modificare: Miercuri, 1 Februarie 2012
gyoni8, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat urbanism sector 5 gabnicu gabnicu Am un teren in Sectorul 5 si am depus in urma cu o luna cerere pt certificatul de urbanism - obtinut de mine si in 2009, dupa 13 luni de asteptare. De data ... (vezi toată discuția)
Arhiva movas vaslui. vă rog, dacă îmi puteți spune unde găsesc arhiva ... Mirela N. Mirela N. Bună ziua, Vă rog, dacă îmi puteți spune unde găsesc arhiva de la Fabrica de Mobilă MOVAS, Vaslui. S-ar părea că nu este la Tomești, Iași, unde ... (vezi toată discuția)
Obtinerea unei copii dupa hotararea de divot 0737187571 0737187571 buna ziua acum 30 de ani am divortat (casatoria a fost facuta in Ploiesti iar divortul la JS3 Bucuresti) si la 1 an dupa m-am recasatorit, Din acea perioada nu ... (vezi toată discuția)