avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... COMUNICARE HOTARARE TRIBUNAL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

COMUNICARE HOTARARE TRIBUNAL

Masura dispusa de Tribunal se ia numai la data comunicarii acesteia, nu de la data afisarii solutiei pe site-ul Tribunalului, nu?

Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 16:38, 11 Februarie 2012
Atentie! Hotararile definitive ale Tribunalului nu se comunica.
Stimate domn,

Întrebarea dvs o consider mult mai vagă, în consecință vă rog să detailați: este procedură civilă, ori penală, este fond, sau cale de atac, este drept comun, sau ordonanță președințială...

Cu stimă.
am inteles ca trebuie sa scot un certificat de grefa.
care sunt costurile acestuia si unde trebuie platit?
este hotarare de prima instanta pentru anulare act - dreptul muncii
Pentru eliberarea unui certificat de grefa aveti nevoie de:
-cerere adresata presedintelui instantei,
-taxa de timbru de 1.00 lei,
-timbru jud. de 0,15 lei.
Taxa de timbru se achita in contul bugetului local al unitatii administrativ- teritoriale in a carei raza domiciliati, iar timbrul judiciar se cumpara de la orice oficiu postal.
Certificatul de grefa va fi eliberat numai in masura in care la data solicitarii eliberarii acestuia hotararea nu este redactata.
Dupa redactare hotararea se comunica partilor.
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Februarie 2012
MARTA SIMONA PETRE, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se obtine un certificat de grefa? ionpavelarh ionpavelarh Cum se poate obtine un certificat de grefa , si care este baza legala pentru a obtine acest certificat de grefa (vezi toată discuția)
Certificat de grefa marina_s marina_s Va rog sa ma ajutati.Am nevoie de un certificat de grefa de la judecatoria sect 2.Cum trebuie sa procedez? (vezi toată discuția)
Certificat grefier AhmanBogdan AhmanBogdan Buna seara Am si eu o rugaminte daca doreste cineva sa ma ajute .. cum sa realizez o cerere pentru un certificat de grefier sau care sunt pasii pentru a ... (vezi toată discuția)