Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... COMUNICARE HOTARARE TRIBUNAL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

COMUNICARE HOTARARE TRIBUNAL

Masura dispusa de Tribunal se ia numai la data comunicarii acesteia, nu de la data afisarii solutiei pe site-ul Tribunalului, nu?

Atentie! Hotararile definitive ale Tribunalului nu se comunica.
Stimate domn,

Întrebarea dvs o consider mult mai vagă, în consecință vă rog să detailați: este procedură civilă, ori penală, este fond, sau cale de atac, este drept comun, sau ordonanță președințială...

Cu stimă.
am inteles ca trebuie sa scot un certificat de grefa.
care sunt costurile acestuia si unde trebuie platit?
este hotarare de prima instanta pentru anulare act - dreptul muncii
Pentru eliberarea unui certificat de grefa aveti nevoie de:
-cerere adresata presedintelui instantei,
-taxa de timbru de 1.00 lei,
-timbru jud. de 0,15 lei.
Taxa de timbru se achita in contul bugetului local al unitatii administrativ- teritoriale in a carei raza domiciliati, iar timbrul judiciar se cumpara de la orice oficiu postal.
Certificatul de grefa va fi eliberat numai in masura in care la data solicitarii eliberarii acestuia hotararea nu este redactata.
Dupa redactare hotararea se comunica partilor.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat