avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... invatamant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

invatamant

Rog a mi se comunica daca:
1. CA si profesor cu ~12 ani vechime si grad 2 dar suplinitor am dreptul sa refuz inspectia sefei de catedra ce este profesor titular fara nici un grad si cu 2 ani vechime?

2.Este LEGAL ca si catedra mea sa-mi fie luata de un salariat venit din alt domeniu, care are studii de pedagogie si doar un an vechime in invatamant, iar eu avand definitivat si grad 2 luate cu 10?

La Dl Ministru Funeriu insist a ajunge din septembrie 2011.Fara sanse.

Ce pot face legal si de bun simt?

Alte discuții în legătură

Ce se poate intelege?...pentru cei interesati de subtilitati juridice arhontele arhontele ORDINUL 3770/1998 .Prezentarea la examenul pentru definitivarea în învăţământ este obligatorie la expirarea stagiului de 2 ani de la obţinerea ... (vezi toată discuția)
Vechime in invatamant bilibokju bilibokju Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti in legatura cu vechimea mea in invatamant. Pana acum am lucrat asa: 1990. 02.10-1991. 08. 31- prof suplinitor ... (vezi toată discuția)
Vechime versus salariu grila in invatamant Veronica80 Veronica80 Buna ziua. Lucrez in invatamant astfel si va redau ce scrie in cartea mea de munca: - 01.09.2000 - 31.08.2001 incadrata ca suplinitor in curs de ... (vezi toată discuția)