Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA POLUARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA POLUARE

Buna seara !
Am cumparat recent o masina din 2003 , inmatriculata in Romania in anul 2010 . Individul de la care am cumparat-o nu mi-a spus ca si-a recuperat banii pe taxa de mediu prin instanta . Acum la inscrierea masini pe numele meu , eu trebuie sa platesc taxa de mediu din nou ? Politia , la inscriere , mi-a cerut adeverinta de la administratia financiara precum ca , acest individ nu si-a recuperat banii prin instanta , si asa am aflat ca de fapt a facut-o . Multumesc anticipat pentru raspuns .

pai taxa de poluare nu se incaseaza doar la prima inmatriculare in romania ?
poate ca nu am inteles eu bine.