avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1032 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare autoturism

Vreau sa-mi achizitionez o masina inmatriculata dupa 01.01.2007 si vreau sa stiu ce acte imi trebuie la Politie pentru schimbarea certificatului de inmatriculare.....
Multumesc anticipat!!! Si daca ma i este nevoie sa fac dovada ca este platita taxa de inmatriculare de dupa 2007 sau daca a fost recuperata sau in curs de recuperare datorita unui proces intentat!!!!
Ultima modificare: Luni, 6 Februarie 2012
alexsoby, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 06:39, 7 Februarie 2012
pentru preschimbare certificat de inmatriculare sunt necesare:
1. Acte de identitate ale solicitantilor in original si copie
2. Cartea de identitate a vehiculului (in original).
3. Fisa de inmatriculare. La rubrica observatii se vor trece seria si numarul actului de identitate, codul numeric personal si semnaturile proprietarului (stampilata in cazul persoanelor persoanelor juridice).
4. Vechiul certificat de inmatriculare.
5. Chitanta de plata a contravalori certificatului de inmatriculare in original
Dar daca masina este inmatriculata inainte de 01.01.2007 tot actele prezentate mai sus trebuie sa depun????
Multumiri anticipate!!!
In cazul preschimbarii certificatului de inmatriculare,sunt necesare documentele mentionate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbarea domiciliului implica schimbarea talonului de inmatriculare a masinii larissalore larissalore Buna ziua Va rog sa imi dati un sfat pentru urmatoarea situatie: Prietenul meu a stat o vreme in Timisoara, in acest timp si-a facut buletin de Tm si si-a ... (vezi toată discuția)
Pot sa inmatriculez masina pe adresa din buletin dac am viza de flotant in alt juet? laura26_02 laura26_02 mi-am facut viza de flotant pt a ma putea casatori in localitatea in care m-am nascut, dar in care nu mai locuiesc. viza de flotant am folosit-o, dar acum nu ... (vezi toată discuția)
Preschimbare talon amr amr buna ziua,am o masina inscrisa in bucuresti si adresa mea noua e in ilfov,daca schimb certificatul de inmatriculare trebuie radiata de la politie bucuresti sau ... (vezi toată discuția)