avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii angajare persoana peste 45 de ani
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

angajare persoana peste 45 de ani


Anul trecut, pe 09.05.2011 am angajat un somer cu varsta peste 45 de ani, caruia ii inceta perioada de somaj in data de 08.05.2011.

In acest caz, mai pot depune dosarul pentru a beneficia de conventie cu ANOFM, conform ART. 85 Legea 76/2002?

Nu m-am grabit pentru ca mi s-a spus la acel moment ca pot solicita aplicarea conventiei in termen de 12 luni de la data angajarii persoanei respective.

Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Ce avantaj au persoanele peste 45 de ani privind angajarea? snake_val snake_val As dori sa aflu care sunt legile care vizeaza angajarea persoanelor peste 45 de ani si ce facilitati le ofera statul? (vezi toată discuția)
Cim pentru o persoana cu varsta de peste 45 de ani adria05 adria05 As dori sa stiu care sunt pasii care tb urmati pt angajarea unei persoane peste 45 ani , pt a beneficia de cei 500 ron acordati societatii?va multumesc. (vezi toată discuția)
Angajare somer peste 45 ani bastti bastti Buna Oare ce trebuie depus la somaj pentru obtinerea unui salariu minim brut , daca am angajat un somer de peste 45 ani ? Multumesc frumos (vezi toată discuția)