Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

auto

am achizitionat o masina dacia logan din anul 2008 si trebuie sa imi scoata certificatul fiscal! ce se intampla daca nu pot ajunge la timp sa o imatriculez,am inteles ca certificatul fiscal este valabil o luna! daca o inscriu dupa ce trece luna primesc amenda?, trebuie sa cer alt certificat fiscal vanzatorului? si unde ar trebuie sa merg ca sa pot inscrie masina? multumesc mult!
termenul legal de finalizare inmatriculare este de 30 de zile de la data incheierii documentului de achizitie
Neincadrarea in termenul legal ,va obliga la reluarea procedurii
inmatricularea vehiculului se realizeaza la serviciul specializat=inmatriculari auto,din cadrul SPR