Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti care sunt pasi de urmat pentru infiintarea unui PFA si ce documente sunt necesare. Pe internet am tot cautat si nu am gasit nimic care sa ma ajute..

Va multumesc anticipat
Documentelele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanelor fizice autorizate le gasiti aici:
[ link extern ]

Ghid util pentru infiintare PFA si Intreprindere Individuala
www.avocatnet.ro/content/art...