avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declasatie 205 sau Fisa Fiscala 2
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declasatie 205 sau Fisa Fiscala 2

buna ziua,
sunt ad-tor la o asociatie de locatari care are o singura convetie civila

la care se plateste impozit pe salariu 16%, CAS 10,5% si Somaj 0,5%.

In acest caz se depune declaratia 205 sau se intocmeste fisa fiscala?

:(:( Va multumesc pentru atentia acordata.
Cel mai recent răspuns: iancuveronica , utilizator 17:45, 29 Februarie 2012
fisa fiscala bifati casuta 2
sa inteleg ca in acest caz nu depun decl 205
nu depuneti 205;
buna ziua,
doresc sa va informez ca am fost la finante si am depus atat 205 cat si fisa fiscala 2
am fost pregatit cu amandoua si bine am facut
asa ca .....
bine este sa le depui pe toate iar ei aleg ce le trebuie:))=D>
Fisele fiscale se depun pentru contractele de munca in timp ce declaratia 205 se depune pentru conventiile civile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii sociale conventie civila cristian_conea cristian_conea Buna ziua, La asociatia la care sunt administrator, toti (adm, pres, fem serv) suntem cu conventii civile. Se pare ca de la 10 sept.trebuie sa platim 10,5% la ... (vezi toată discuția)
Conventii civile Diana Ionela Timoscov Diana Ionela Timoscov Pentru cei care au conventii civile la asociatii de proprietari dar au in acelasi timp si carte de munca se depune declaratia 112? Ce retineri se fac? (vezi toată discuția)
O ultima informatie despre obligatiile fiscale ale asociatilor de proprietari sommyint sommyint In documentarul de mai jos, Directia Generala a Finantelor Publice informeaza contribuabilii - asociatii de proprietari - cu privire la obligatiile fiscale ... (vezi toată discuția)