Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declasatie 205 sau Fisa Fiscala 2
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declasatie 205 sau Fisa Fiscala 2

buna ziua,
sunt ad-tor la o asociatie de locatari care are o singura convetie civila

la care se plateste impozit pe salariu 16%, CAS 10,5% si Somaj 0,5%.

In acest caz se depune declaratia 205 sau se intocmeste fisa fiscala?

:(:( Va multumesc pentru atentia acordata.
fisa fiscala bifati casuta 2
sa inteleg ca in acest caz nu depun decl 205
nu depuneti 205;
buna ziua,
doresc sa va informez ca am fost la finante si am depus atat 205 cat si fisa fiscala 2
am fost pregatit cu amandoua si bine am facut
asa ca .....
bine este sa le depui pe toate iar ei aleg ce le trebuie:))=D>
Fisele fiscale se depun pentru contractele de munca in timp ce declaratia 205 se depune pentru conventiile civile.