Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sotul meu poate intra in CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sotul meu poate intra in CCC?

va deranjez si eu cu o intrebare ,eu am nascut un bebelus in urma cu 10 luni,nu am beneficiat de indemnizatie crestere copil deoarece am avut intrerupere,vreau sa stiu daca sotul meu poate intra in concediu crestere copil pe o perioada de 1 an,mentionez ca el lucreaza ca subofiter si beneficiaza si de indemnizatia de chirie de 400 roni ca stam cu chirie in bucuresti si daca el poate intra pt 1 an mai poate primi si indemnizatie de chirie ????va rog sa ma lamuriti,va multumesc.
Stimulentul de insertie de 500 lei lunar se aplica numai in cazul nasterile incepand cu 01.01.2011 de cand a intrat in vigoare OUG 111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor, care prevede acest stimulent de insertie.