Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca 3 zile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca 3 zile

buna ziua
se poate face contract de munca sau act aditional la contract de munca cu program de lucru de 3 zile /saptamana>
trebuie sa specific in contract exact zilele de lucru?
multumesc.
da. se poate.trebuie specificat prin clauza expresa la durata timpului de lucru
Repartizarea programului de munca, in astfel de cazuri, este necesara sa fie stipulata in c.i.m. ...
dar pe stat cum trebuie sa apara?
apare tot cu 8 ore zi.
salariul brut de incadrare e fix, nu e pe tarif orar
cum se procedeaza in acest caz ca sa apara corect si pe stat ( cf cu contractul de munca).
adica 4 ore/zi, 3 zile pe saptamana , 12 ore/sapt.

multumesc.
Care este durata timpului de munca prevazut in c.i.m.? ...
in acest moment este de 4 ore zi, 5 zile pe sapt(20 ore/sapt)
de la 01.03 va trece cu 4 ore zi/3 zile pe sapt(12 ore/sapt)
multumesc.