avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1134 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca 3 zile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca 3 zile

buna ziua
se poate face contract de munca sau act aditional la contract de munca cu program de lucru de 3 zile /saptamana>
trebuie sa specific in contract exact zilele de lucru?
multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:54, 1 Martie 2012
atunci cand fac statul de plata trebuie sa am introdus statusul angajatului, adica norma de lucru pe zi 8 ore, 4 ore, etc sau tariful orar iar la salariu trebuie sa aleg lunar sau orar.
ori in cazul meu cum procedez?
cand lucreaza 3 zile pe saptamana cate 4 ore/zi.
actul adit am inteles cum trebuie sa fac insa statul nu.
multumesc.
Se poate stabili salariul lunar sau salariul pe ora ... de exemplu, se stabileste ca pentru 3 zile /sapt, a 4 ore/zi va primi pe luna 360 lei sau va primi pentru 7,5 lei/ora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca 20 de ore pe saptamana tyadaria tyadaria buna ziua! as dori o lamurire! angajatorul meu are un club de noapte cu activitate vineri si sambata noaptea si as vrea sa fac contract de munca cu timp ... (vezi toată discuția)
Numar minim ore la c.i.m.cu timp partial serbananca2000 serbananca2000 Anterior, pana la modificarea Codului muncii prin OUG 55/2006, art. 101 alin. (1) stabilea ca angajatorul poate incadra salariati cu program de lucru ... (vezi toată discuția)
Cim dali_c dali_c Buna ziua, Patronul vrea sa angajeze o persoana care sa lucreze in prima sapt. luni, miercuri, vineri, a doua, marti, joi,sambata, si tot asa, cu un salariu ... (vezi toată discuția)