Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca 3 zile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca 3 zile

buna ziua
se poate face contract de munca sau act aditional la contract de munca cu program de lucru de 3 zile /saptamana>
trebuie sa specific in contract exact zilele de lucru?
multumesc.
atunci cand fac statul de plata trebuie sa am introdus statusul angajatului, adica norma de lucru pe zi 8 ore, 4 ore, etc sau tariful orar iar la salariu trebuie sa aleg lunar sau orar.
ori in cazul meu cum procedez?
cand lucreaza 3 zile pe saptamana cate 4 ore/zi.
actul adit am inteles cum trebuie sa fac insa statul nu.
multumesc.
Se poate stabili salariul lunar sau salariul pe ora ... de exemplu, se stabileste ca pentru 3 zile /sapt, a 4 ore/zi va primi pe luna 360 lei sau va primi pentru 7,5 lei/ora.