Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri Europene -service auto
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri Europene -service auto

As putea sa obtin fonduri europene pt infiintarea unui service auto pe firma noua in mediu urban , si daca da cat % trebuie sa fie aportul investitorului?Va multumesc.
Pentru acest Cod CAEN puteti obtine finantare prin programele nationale:
-daca societatea este SRL-D prin programul deschis,Programul pentru stimularea infiintarii si dezvoltarii microintreprinderilor de catre intreprinzatorii tineri prin care obtineti maxim 10.000 euro (cel mult 50% din valoarea totala a cheltuielilor eligibile a proiectului),
-daca societatea nu este SRL-D, prin programul START sau Programul de dezvoltare si
modernizare a activitatilor de comercializare a produselor si serviciilor de piata

Cititi detalii aici:
[ link extern ]