Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Prinsi cu 4 g
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Prinsi cu 4 g

Acum 4 luni am fost prins cu niste prieteni,care aveau la ei 4g de cannabis,politisti ne'au dus la sectie unde am dat declaratii timp de vreo 3,4 ore,apoi ne'au lasat acasa fara a ne duce la procuror sa ne cerceteze sau sa ne retine pentru probe biologice,neexistand niciun dosar,ma gandesc ca nu s'a inceput urmarirea penala si am scapat.sau?astept rasuns.Suntem toti minori si cel care a avut l'a turnat pe cel de la care a cumparat,deci a cooperat.Deci cred ca ne'au lasat in pace.
PaulB17, utilizator
fiindca pe baiatu care avea l'a mai sunat politia de vreo 3,4 ori si de atunci pauza.nimic:) am vorbit cu matusa mea care lucreaza la tribunal si alte persoane care m-au informat ca nu v-a mai fii nimic,nici dosar penal.

Gabriela Mihai, Avocat
O sa primiti probabil o amenda administrativa.
In ziua de astazi nu se mai ajunge la inchisoare in cazuri ca cel al dvs.
In trecut probabil ca ati fi fost arestati toti...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
deci numai exista sanse pentru un dosar penal?
nu?
PaulB17 a scris:

deci numai exista sanse pentru un dosar penal?

Stai linistit ca nu patesti nimic. Canabisul nu mai face parte de mult din categoria drogurilor de mare risc. In cel mai rau caz risti o amenda administrativa de 300 de lei care nu se trece in cazier. Totusi, sansele sunt infime sa iti mai recuperezi cele 4 grame confiscate.