Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale norme de protectie in comert
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

norme de protectie in comert

Am rugamintea de a fi ajutata sa gasesc o baza de elaborare a normelor specifice de SSM in activitatea de comert - produse alimentare si diverse. Va rog sa nu ma trimiteti la legea 319/2006 sau la normele metodologice. Ma intereseaza strict activitatea de comert.
Va multumesc
Bine, nu va mai trimitem intr-acolo dar atunci va trimitem pe site-ul [ link extern ] /
succes.
Multumesc mult dar la control mi s-au cerut norme de SSM specifice activitatii de comert. Este vorba de un mic magazin, la tara, unde comercializez produse alimentare, bauturi si tutun.
Se mai poate inca o sugestie?
Multumesc mult.
Incercati sa le procurati de aici: [ link extern ]
cautati fostele nssm-uri pt comert si elaborati instructiuni proprii dupa acestea. au fost abrogate dar tot alea sunt baza
Multumesc pentru raspunsuri.
Nu stiu unde sa le gasesc! M-ar fi ajutat o adresa de site, desi peste tot unde am cautat am fost trimisa la diverse publicatii.
Multumesc inca odata. Sper sa ma descurc.
natalia