Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa postului

Este corecta formularea " indeplineste orice alte atributii dispuse de sefii ierarhici superiori"?, aflata in Fisa postului?
Va multumesc.
NU este corecta.
Corect ar fi mai degraba:In functie de nevoile specifice ale societatii se obliga sa indeplineasca si alte sarcini repartizate de conducerea unitatii, functie de corespundere profesionala, fara a-i periclita integritatea morala,fizica,intelectuala.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
Va multumesc pentru raspuns.
Se poate semna cu o astfel de precizare, sub rezerva legalitatii acelor atributii si numai daca sunt in legatura cu postul ocupat ...